• 000 000 000
  • info@webriti.com

Wizyty domowe pediatry we Wrocławiu — coraz popularniejsze rozwiązanie

Wizyty domowe pediatry we Wrocławiu — coraz popularniejsze rozwiązanie

Wizyty domowe pediatry we Wrocławiu — coraz popularniejsze rozwiązanie

Wizyty domowe to jedno z tych usprawnień, z którego coraz chętniej korzystają nie tylko starsze osoby, ale także rodzice. W mieście Wrocław co trzeci pediatra oferuje wizyty domowe. Dojazd do domu młodego pacjenta jest bardzo wygodne i dużo bardziej komfortowe dla maluszka.

Kiedy korzystać z wizyt domowych pediatry?

Utarło się przekonanie, że wizyty domowe zarezerwowane są dla obłożnie chorych, którzy nie mogą ruszyć się z łóżka. Tymczasem korzystać mogą z niego absolutnie wszyscy i w każdym przypadku. Jest to rozwiązanie idealne dla młodych rodziców, którzy zmagają się z chorobą maluszka. Gorączka u dziecka nie sprzyja temu, by wychodzić z nim z ciepłego domu i czekać w kolejce do lekarza w pełnej chorych ludzi przychodni. Ponadto, szczególnie bardzo małe dzieci, boją się badania i samych wizyt u doktora. Płaczą, są niespokojne i często trudno je w ogóle uspokoić. Dlatego dużo lepsze dla bobasa jest, by badanie odbywało się w znanej mu przestrzeni. Niekoniecznie musi to być nagły przypadek.

Jaki przebieg ma taka wizyta i czego się spodziewać?

Pediatra z Domowego Pogotowia Lekarskiego jest do dyspozycji przez siedem dni w tygodniu, przez cały dzień, w związku z czym w każdej chwili można zadzwonić i umówić wizytę tego samego dnia. Do samej wizyty nie ma konieczności specjalnego przygotowywania się. Lekarz przyjeżdża z własnym sprzętem i wyposażeniem. Badanie nie różni się zbytnio od takiego gabinetowego badania. Warto przygotować wagę, jeśli nie wiemy dokładnie jaka wagę ma nasze dziecko. Jest to szczególnie ważne, jeśli konieczny okaże się antybiotyk.

Sprawdź ofertę: Domowe Pogotowie Lekarskie: pediatra Wrocław.