• 000 000 000
  • info@webriti.com

Przed pierwszą wizytą u alergologa

testy alergiczne katowice

Przed pierwszą wizytą u alergologa

Alergię to coraz bardziej popularny problem. Można powiedzieć, że od kilkunastu lat obserwujemy ich istną plagę. Pamiętajmy, że im wcześniej alergolog wykryje problem, tym lepiej dla naszego dziecka. Odwiedźmy więc naszego lekarza. W Katowicach i innych sporych miastach znajdziemy naprawdę wielu dobrych specjalistów. Szczególną uwagę powinniśmy poświęcić dzieciom, dla których alergia stała się bardzo częstą dolegliwością.

W ostatnich latach zaobserwować można wzrost zachorowań na alergię na kurz, pyłki, sierść czy substancje chemiczne. Warto wiedzieć, że choroba ta często niestety jest dziedziczna. Oznacza to, że jeżeli rodzice są alergikami, to dziecko będzie nim na 75%. W przypadku gdy na schorzenie to cierpi tylko ojciec lub matka szansa na problemy z alergią wynosi 50%, czyli ciągle bardzo dużo. P rodzicach odziedziczyć można wiele typów alergii, np. astmę, egzemę czy katar sienny.

Jak wspomina jeden z lekarzy specjalistów z Katowic, objawy alergii u dzieci nie są łatwe do rozpoznania. Lekarz pierwszego kontaktu może mieć problem z postawieniem prawidłowej diagnozy. Wynika to bowiem z faktu, że objawy alergii mogą przypominać symptomy towarzyszące innym schorzeniom, najczęściej infekcjom. Dlatego też bardzo ważne jest, aby lekarz pierwszego kontaktu w razie wątpliwości wysłał dziecko do specjalisty, którego dziedzinę badań stanowią alergie.

Po rozpoznaniu problemu lekarz zleci, zarówno dzieciom jak i dorosłym, wykonaniu testów uczuleniowych, które pomogą wykryć alergen odpowiedzialny za uczulenie. W przypadku intensywnych lub niebezpiecznych alergii lekarz specjalista może zlecić immunoterapię. Polegającą na podawaniu dziecku leku w postaci szczepionki odczulającej.

Pamiętajmy, że prawidłowe i szybkie rozpoznanie alergii, pozwoli nam uniknąć późniejszych problemów.

Leave your message