• 000 000 000
  • info@webriti.com

Okuliści apelują do rodziców.

okulista katowice

Okuliści apelują do rodziców.

Według raportu przeprowadzonego na terenie miast aglomeracji śląskiej wynika, że wśród młodych ludzi, jednym z najczęściej odwiedzanych lekarzy specjalistów w Katowicach jest okulista. Jest to konsekwencja spędzania dużej ilości czasu wpatrując się w ekrany telefonów, komputerów, telewizorów i innych odbiorników. Negatywne oddziaływanie smartphonów na dzieci jest powszechnie znane, jednak niewielu rodziców zdaje sobie sprawę ze szkodliwości samych ekranów.

Emitujące jasne, niebiesko-fioletowe światło ekrany telefonów, komputerów, tabletów i innych sprzętów powoduje osłabienie plamki żółtej w konsekwencji doprowadzając do zwyrodnienia. Owo zwyrodnienie jest najczęstszą przyczyną ślepoty. Wpatrywanie się w telefon tuż przed snem może go zaburzyć. Wiele osób skarży się na bóle głowy związane z nadmiernym patrzeniem na ekrany urządzeń.

Dorośli często są zmuszani do spędzania godzin przed ekranami, przede wszystkim z powodu pracy jaką wykonują, natomiast dla najmłodszych to, po prostu sposób spędzania wolnego czasu. Okuliści apelują przede wszystkim do rodziców, którzy bez zastanowienia kupują swoim pociechom kolejne sprzęty. Katowice są miastem gdzie istnieje kilkanaście parków, tylko w okolicy samego centrum, dodatkowo oferta kulturalna dla dzieci, którą oferują domy kultury, ośrodki młodzieżowe i instytucje kulturalne jest bardzo rozbudowana dlatego znalezienie alternatywy dla spędzania czasu w domu jest bardzo łatwe.

Oprócz zajęć pozadomowych okuliści polecają rodzicom, zwłaszcza tych najmłodszych równego rodzaju gry i zabawy, które rozwijają dziecko jednocześnie ćwicząc jego oczy, wyobraźnie i stanowią doskonały sposób ćwiczenia mózgu.

Dorośli, jeśli nie jest to konieczne i nie koliduje z wykonywaną pracą, także powinni ograniczać ilość spędzanego czasu przed ekranami, ponieważ o ile odsetek wyleczonych chorób oczu w wieku dziecięcym jest niewielki ale jednak istnieje, o tyle po 25 roku życia jest to prawie niemożliwe.

Leave your message