• 000 000 000
  • info@webriti.com

Czym zajmuje się gastrolog?

gastrolog katowice

Czym zajmuje się gastrolog?

Gastrolog to specjalista, którego gabinety znaleźć można na terenie całych Katowic. Lekarz ten zajmuje się wykrywaniem oraz leczeniem różnego typu schorzeń dotyczących układu pokarmowego. Do lekarza z tą specjalnością pacjenci zgłaszają się z problemami dotyczącymi żołądka, jelita czy przełyku. Niestety XXI-wieczny tryb życia sprzyja występowaniu chorób układu pokarmowego. Ciągły pośpiech, stres oraz nieodpowiednia diety są odpowiedzialny za znaczną część problemów na podłożu gastrycznym.

  • Do lekarza gastrologa zgłaszają się z dolegliwościami takimi jak:

– wrzody – jak podkreślają gastrolodzy z Katowic, z problemem tym boryka się bardzo duża ilość osób. Wrzody charakteryzują się bardzo rozpoznawalnym objawem – bólem występującym na czczo zanikającym po spożyciu posiłku. Schorzenia tego nie należy lekceważyć, ponieważ może spowodować poważne konsekwencje, które w skrajnych przypadku mogą zagrażać życiu chorego (np. przerwanie ściany żołądka).

– niestrawności – problem ten objawia się uczuciem bólu w okolicy nadbrzusza. Ból ten może mieć charakter stały lub okresowy. Należy jednak pamiętać, że o niestrawności można mówić, jeśli objawy te otrzymują się przez minimum 4 tygodnie. Symptomami towarzyszącymi bólowi mogą być także uczucie pełności czy mdłości i zgaga.

– refluks – jego najbardziej charakterystycznymi oznakami są uczucie palenia w klatce piersiowej, nieprzyjemny, gorzki smak w jamie ustnej oraz zgaga. Refluks wywoływany jest przez treść żołądka w stronę przełyku. Problem ten jest często łatwy do usunięcia – wystarczy zmiana diety

– rak – niestety część schorzeń, z powodu których pacjenci odwiedzają gastrologa, stanowią nowotwory takie jak rak żołądka, trzustki, jelita czy wątroby.

Wszyscy mieszkańcy naszego miasta powinni w przypadku objawów wskazujących na jedno z powyższych schorzeń bezzwłocznie udać się do lekarza ze specjalnością gastrolog. Na szczęście na terenie miasta Katowice znajdziemy wiele poradni, w których gabinet ma ten właśnie lekarz. Jedną z nich jest INTER-MED – http://inter-med.pl/katowice/gastrolog/.

Leave your message